Jméno: Veronika Diamantová

Projekt: Malý muzikant

tpecNhkdaNnDp6N6BvWcuAwzr1jaMR8u4QeBipMN_Bs

Dobrý den paní Diamantová,

proč jste se rozhodla začít s vlastním podnikáním nebo o něm uvažujete? Co bylo prvním impulsem?

Mateřství přineslo velké změny do mého života. Změnily se mi nejen hodnoty, ale také představy o mé budoucnosti. Najednou jsem si neuměla představit, jak bych skloubila svou dosavadní práci s péčí o rodinu. Bylo to skoro nemožné. Zároveň jsem hledala hudební vzdělání pro své děti a na trhu jsem nenašla nic, s čím bych osobně byla spokojená. A tak jsem vymyslela svojí vlastní hudební školu pro nejmenší děti. Napsala jsem písničky pro děti, nahrála CD, vymyslela koncepci a otevřela první pobočku. Měla jsem velké štěstí v podpoře rodiny a přátel, kteří byli z mého projektu nadšení a velmi mi pomáhali.

Jaký produkt či službu nabízíte (či plánujete) nabízet?

Malý muzikant je česká hudební škola pro miminka, batolata a předškoláky.

Nová koncepce hudební výchovy pro nejmenší děti s originálními českými písničkami. Pro výuku Malého muzikanta bylo vytvořeno 22 originálních písniček a textů, které dětem každou hodinu představí nové téma.

Dynamická forma výuky kombinuje pohybové a hudební hry, které doplňují hry na sluchovou analýzu výšek tónů a tempa, hry s poslechem hudby zase napomáhají dětem prožít emoce. Ve výuce se věnujeme i českým lidovým zvykům a tradicím odpovídajícím danému ročnímu období.

S čím se zatím nejvíce potýkáte (v podnikání či v rodině)?

S nedostatkem času na práci, což doháním prací po večerech, někdy do noci. S pocitem, že chci být na dvou místech zároveň. S dětmi i v práci. Někdy je těch míst dokonce několik.

Začala jste (či jste se rozhodla) podnikat až na mateřské/rodičovské? Jaké to má podle vás výhody?

Určitě výhodou je velká změna životních priorit a manažerských schopností, které mateřství přinese. Člověk si plně uvědomí co chce a co nechce. Vzhledem k trvalému nedostatku volného času, si užívá i maličkostí. Naučila jsem se žít a podnikat naplno.

Jak o sobě dáváte vědět zákazníkům? Jaké komunikační kanály se vám osvědčily (facebook apod.)?

Nejdůležitějším komunikačním kanálem jsou doporučení od spokojených rodičů. Touto cestou k nám přichází spousta žáků a každé září otevíráme jednou tolik poboček. Samozřejmě spravujeme web i facebook, ale nic nenahradí dobré reference.

Jak vidíte své podnikání nyní a kam chcete směřovat?

O Malého muzikanta je velký zájem a to je pro všechny obrovská motivace. Vymýšlíme nové programy, budujeme, tvoříme a baví nás to. Neumím si představit lepší práci. Do budoucna máme samozřejmě velké plány, ráda bych nabídla naše služby co nejvíce dětem.

Kdo vám pomáhá s dítětem (dětmi), když potřebujete pracovat? Zapojuje se partner/rodina? Jaké jsou vaše další záliby?

S dětmi mi nejvíc pomáhá babička a další členové rodiny, kteří pravidelně hlídají, když potřebuji pracovat. Na svojí zábavu mám velmi omezený čas, proto jsem si ponechala jen aktivity, kterých se neumím vzdát. Zpívám a hraji s jazzovou kapelou a pravidelně chodím na jógu, která mi pomáhá uvolnit se a odpočinout si.

Pokud máte zájem spojit se s paní Veronikou, navázat obchodní jednání či využít nabídky jejich služeb, můžete ji kontaktovat zde:

Telefon: 732538680

E­mail: info@malymuzikant.cz

Web: www. malymuzikant.cz

Facebook: www.facebook.com/malymuzikant.cz

Mise projektu: Vybudovat hudební školu plnou radosti z hudby, přirozeného prožitku, bez posuzování a hodnocení výkonu dětí. Hudebku, kde si děti hudbu zamilují a tento pocit jim zůstane už navždy.