Jméno: Beáta Škoda Stemnická

Projekt: Interiérový design

 

41IEbWJTd84eTYBBafd65dVxyWB4kVyW2znYU5kgXLA,1xjJrdngAbvHq6l9C-rFJTatIhEzI03A4saSRjdnifI

 

Dobrý den paní Škoda Stemnická,

proč jste se rozhodla začít s vlastním podnikáním nebo o něm uvažujete? Co bylo prvním impulsem?

Byla jsem „zaměstnancem“ od svých 18.let. Když mi zaměstnavatel v době 1.rodičovské dovolené zrušil pracovní místo, pochopila jsem, že jedinou jistotu jako zaměstnanec má člověk v tom, že dřív nebo později dostane výpověď. Vzala jsem to jako výzvu a rozhodla se, že je čas „postavit se na vlastní nohy“.

Jaký produkt či službu nabízíte (či plánujete) nabízet?

Od mala jsem ráda zařizovala domečky pro panenky, později v dospělosti jsem pořád přemísťovala nábytek z místa na místo, pomáhala kamarádům při rekonstrukci bytu. Rozhodla jsem se proto splnit si svůj sen a věnovat se profesionálně interiérovému designu.

 Začala jste (či jste se rozhodla) podnikat až na mateřské/rodičovské? Jaké to má podle vás výhody?

Začala jsem studovat obor Interiérový design na soukromé škole DesignŠkola. Využila jsem pro začátek podporu Úřadu práce, který poskytuje možnost rekvalifikace nejen nezaměstnaným, ale taky rodičům na rodičovské dovolené. Úřad práce mi v době 2. rodičovské dovolené schválil rekvalifikaci v oboru Interiérový design (v obsahu a trvání tří semestrů). Po téměř ročním studiu jsem získala Osvědčení o rekvalifikaci. Následně jsem již na vlastní náklady absolvovala další dva semestry a získala tak Diplom (který získají absolventi školy po dvouletém studiu na škole). Studium na škole jsem tak zvládla v době rodičovské dovolené a ukončila ho v době, kdy jsem taky ukončila RD.

 S čím se zatím nejvíce potýkáte (v podnikání či v rodině)?

Myslím, že je to všude stejné, sladit rodinu a práci není jednoduché, chce to podporu partnera, rodiny… Pokud žena po rodičovské dovolené začíná podnikat, je situace ještě o něco složitější.

 Jak o sobě dáváte vědět zákazníkům? Jaké komunikační kanály se vám osvědčily (facebook apod.)?

Jsem aktivní, navštěvuji semináře, které jsou zaměřené na podporu rodičů na RD, kteří začínají podnikat, využívám možnost cowork.místa v Babyoffice (kde je taky zajištěno hlídání mého syna) a kde se taky organizují zajímavé semináře, které s oblibou navštěvujiJ. V současnosti připravuji vlastní webové stránky.

Jak vidíte své podnikání nyní a kam chcete směřovat?

Podnikání se budu moct naplno věnovat od září, kdy i mladší dítě začně chodit do školky. Ráda bych v budoucnu rozšířila okruh podnikání i v oblasti realit, poskytování služeb a servisu v oblasti krátkodobého i dlouhodobého pronájmu nemovitosti atd.

Kdo vám pomáhá s dítětem (dětmi), když potřebujete pracovat? Zapojuje se partner/rodina?

Dcera už chodí do školky, se synem mi pomáhá hlavně chůva a babyoffice. Manžel taky podniká (takže nemá moc volného času) a babičky jsou daleko.

Jaké jsou vaše další záliby?

Ráda čtu, fotografuji, cestuji, navštěvuji veletrhy zaměřené na design a architekturu.

 

Pokud máte zájem spojit se s paní Janou, navázat obchodní jednání či využít nabídky jejich služeb, můžete ji kontaktovat zde:

Telefon: +420 774 484 884

E-mail: bea.skoda@gmail.com

LinkedIn: Beáta Škoda Stemnická